Eurosong vijesti

Hari Varešanović s pjesmom Graića na Eurosong u Baku; 15. rujna službena potvrda BHRT-a?

Autor: Ajdin Mehić, 02. rujna 2011, 14:29(10)

Hari Varešanović će predstavljati Bosnu i Hercegovinu na 57. Eurosongu u Bakuu – piše avaz.ba

Avaz, najčitaniji bosansko-hercegovački list, objavljuje kako će Hari Varešanović ponovno braniti boje Bosne i Hercegovine na Eurosongu. Skladatelj pjesme predstavnice bit će Vladimir Graić Graja, koji je ujedno napisao i “Molitvu”, pobjedničku pjesmu Eurosongu 2007. Iako još uvijek nema službene objave od strane BHRT-a, niti bilo kojeg drugog načina provjere istinitosti ove vijesti, Avaz sa sigurnošću piše kako je Kukrić, direktor BH Eurosonga, pred odlazak u Baku na sastanak referentne grupe EBU-a, svratio u Beograd i poslušao demo snimku Grajine pjesme. Kako bliski izvori Avazu saznaju – Kukrić i Varešanović su oduševljeni pjesmom.

Tekst pjesme napisat će Fahrudin Pecikoza, koji je inače autor teksta “Lejle” iz 2006. godine, a njemu bi se ovaj put mogla pridružiti Marina Tucaković, slavna srpska autorica, koje se sjećamo i kao članice žirije “Operacije Trijumf”.

Službena objava 15. rujna?

Kako avaz.ba doznaje, BHRT za 15.09. priprema službenu objavu povodom Eurosonga 2012. Ukoliko se to dogodi, ovo će biti najranije objavljivanje predstavnika BiH na Eurosongu ikada. Prethodnih godina je običaj bio “odraditi” to oko Nove godine.

Iako je Grajina pjesma još u početnoj fazi nastajanja, procurile su informacije kako nije riječ o klasičnoj baladi, a sama pjesma pruža mogućnost da Hari iskaže svu raskoš svoga glasa.

Ostaje nam za vidjeti hoće li Hari Varešanović biti i službeno objavljen predstavnikom Bosne i Hercegovine na Eurosongu 2012. Podsjećamo, Varešanović je s pjesmom “Lejla” predstavljao BiH u Ateni, 2006. godine, i ostvario najbolji plasman ove zemlje ikada na natjecanju – treće mjesto.

Komentari

Komentiranje je zatvoreno zbog neprestanih kršenja uvjeta korištenja.

EUROSONG.HR

korisnička zona

Fotogalerija

  • Bosna i Hercegovina: promotivna turneja u Turskoj grupe Regina
  • Snimanje prve emisije 'Ususret Dori', 2. veljače: Feminnem (HRT)
  • Bosna i Hercegovina: Promotivne slike za Eurosong 2009.
  • Snimanje prve emisije 'Ususret Dori', 2. veljače: AliBi (HRT)
  • Snimanje prve emisije 'Ususret Dori', 2. veljače: Carla Belovari (HRT)
  • Snimanje prve emisije 'Ususret Dori', 2. veljače: Sabrina Hebiri
  • Snimanje druge emisije 'Ususret Dori', 3. veljače, Bety Belle
  • 14. ožujka: Snimanje videospota za Lijepu Tenu
  • Veselo društvo na okupu
  • 14. ožujka: Snimanje videospota za Lijepu Tenu
  • DRUŽENJE SA HRVATSKOM DELEGACIJOM (28.4.2009.) | Aleksandar Kostadinov i Tonči Huljić zajedno rade na svemu vezanom uz ovogodišnji Eurosong
  • Snimanje druge emisije 'Ususret Dori', 3. veljače, Martina Vrbos

Zadnji komentari

Anketa

There are currently no polls.